ذخیره ساز(NAS)

NAS چیست؟

NAS مخفف کلمات Network Attached Storage به معنای دستگاه ذخیره سازی تحت شبکه می باشد ، این دستگاه مجموعه ای از هارد دیسک ها یا بهتر بگوییم آرایه ( Array ) ای از هارد دیسک ها است که از قابلیت ذخیره سازی اطلاعات در قالب پروتکل های ذخیره سازی NFS و CIFS پشتیبانی می کند. کلیه دستگاه های NAS با استفاده از ساختار IP Address قابل دسترس هستند و در واقع همیشه به یک شبکه مبتنی بر پروتکل TCP/IP و دارای آدرس IP متصل می شوند. با توجه به اینکه پروتکل های دسترسی به NAS پروتکل های File-Based هستند کلاینت ها به فایل ها و منابعی که بر روی NAS قرار می گیرد در قالب فایل و تحت شبکه دستری پیدا می کنند ، به نوعی زمانیکه شما به یک NAS متصل می شوید انگار به یک Shared Folder در شبکه متصل می شوید و برای کاربران دقیقا چنین تداعی می شود که به یک سرور فایل متصل شده اند. ما از NAS برای مدیریت متمرکز فایل های سازمانی استفاده می کنیم و با توجه به shared storage یا فضای اشتراک گذاری که بصورت شبکه ای و متمرکز در اختیار ما قرار گرفته است پیچیدگی های مدیریتی فایل سرور کاهش پیدا می کند ، محدودیت فضای روی دیسک های Local کاهش پیدا می کند ، ساختار ذخیره سازی اطلاعات را بهبود می بخشد و از طرفی پراکندی اطلاعات در شبکه را با تجمیع آنها کاهش می دهد. NAS ها معمولا از نظر اندازه کوچکتر از SAN ها هستند و تعداد هارد دیسک های کمتری دارند ، از طرفی معمولا به شکل یک جعبه یا Case در کنار شبکه دیده می شوند و این در حالی است که دستگاه های SAN حجیم ، بزرگ و قابلیت پشتیبانی از تعداد زیادی هارد دیسک را دارند و معمولا بصورت Rack Mount ارائه می شوند.

حالت نمایش:
نمایش سریع

ذخیره ساز تحت شبکه کیونپ مدل TS-221

(0)

ذخیره ساز تحت شبکه مدل TS-221 محصول شرکت QNAP ذخیره ساز TS-221 شرکت کیونپ، یک ذخیره ساز تحت شبکه مقرون به صرفه است که بسیار مطمئن و قابل توسعه می باشد. QNAP TS-221 دارای قابلیت به اشتراک گذاری فایل ها بین پلت فرم های مختلف، راهکارهای جامع پشتیبان گیری، iSCSI و برنامه های مجازی سازی و بسیاری برنامه های ویژه کسب و کارهای متفاوت می باشد و انتخابی ای..

نمایش سریع

ذخیره ساز تحت شبکه کیونپ مدل TS-231P

(0)
1,059,000تومان

ذخیره ساز تحت شبکه مدل TS-231 محصول شرکت QNAP     ذخیره ساز تحت شبکه مدل TS-231 کیونپ، یک سرور ذخیره ساز تحت شبکه است که با برخورداری از قابلیت پشتیبان گیری از اطلاعات، همگام سازی (synchronization) فایل ها، دسترسی از راه دور به داده ها و سرگرمی های خانگی، کارایی بالایی را ارائه می دهد. شما می توانید با استفاده از ایستگاه یادداشت ها (Notes Stati..

نمایش سریع

ذخیره ساز تحت شبکه کیونپ مدل TS-253 Pro

(0)

ذخیره ساز تحت شبکه مدل TS-253 Pro محصول شرکت QNAP     ذخیره ساز TS-253 Pro شرکت کیونپ، با مجهز بودن به سیستم عامل قدرتمند QTS، راهکار قدرتمند، قابل اطمینان، امن و توسعه پذیر ذخیره سازی اطلاعات شبکه است که برای کاربردهای تجاری با عملیات های حساس و نیاز ذخیره سازی اطلاعات با نرخ رشد سریع طراحی شده است. ذخیره ساز TS-253 Pro با پشتیبانی از هارد درا..

نمایش 1 تا 3 از 3 (1 صفحه)