خوش آمدید, میهمان! [ ثبت نام | ورود

DU.Meter.7.22.Build.4764

مقالات مهر ۱۸, ۱۳۹۶

Dumeter 7.22
Spread the love

Dumeter 7.22

DU Meter نام نرم افزاری محبوب و موفق از شرکت “هاگل تکنولوژی” Hagel Technologies است که گزارش دقیقی از ارتباطات شبکه ایی و ترافیک داده ها می دهد. این گزارش در دو حالت و بصورت گرافیکی و عددی و بلافاصله داده می شود. DU Meter شامل تسهیلات ورود به سیستم، سیستم رویدادهای انعطاف پذیر، و غیره است. این نرم افزار از  ویندوزهای  ۹۵/۹۸ / NT4 / 2000 و XP و ویندوز ۱۰ و سرور ویندوزها پشتیبانی می کند!

DU Meter تقریباً با انواع اتصالات شبکه کار می کند: مودم های تلفن، DSL، مودم کابلی، شبکه LAN، ماهواره و غیره.
DU Meter یکی از بهترین ابزار موجود در این رابطه  است و دارای مجوزهایی از سایت های  Intel، Lucent، Raytheon، JPMorgan Chase، Sierra Wireless، Fourelle Systems، Central Central School District، NY، Nortel، Reuters، Texaco، Compaq، Mobilkom AG (اتریش) و بسیاری از شرکت های بزرگ را دارد.
دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است شما بخواهید فعالیت شبکه خود را نظارت کنید. با بررسی و مرور میزان انتقال داده ها می توانید بسیار دقیق و دقیق باشید زیرا شما یک صفحه وب، ایمیل یا نرم افزار را دانلود می کنید.
این کار به شما یک ایده بسیار بهتر از عملیات طولانی خواهد داد. همچنین به شما اطلاع خواهد داد که اتصال اینترنت شما چقدر موثر است. و می تواند شما را از فعالیت های خطرناک یا غیر منتظره در شبکه آگاه کند.

DU Meter قابلیتی به نام View Connections را داراست که شما میتوانید تمام نرم افزار هایی که هم اکنون باز هستند و در حال استفاده از اینترنت هستند را ببینید. این نرم افزار سبک و در عین حال بسیار کاربردی به هیچ وجه سرعت اینترنت شما را کم نکرده و حتی به آن کمک میکند.

مراحل نصب نرم افزار DU Meter

برای نصب نرم افزار DUMeterمراحل زیر راطبق شکل دنبال نمایید:

نصب dumeter

 

مراحل نصب Dumeter

مراحل نصب Dumeter

مراحل نصب Dumeter

مراحل نصب Dumeter

مراحل نصب Dumeter

در این مرحله می توانید بررسی نوع ترافیک مصرفی را تعیین کنید. برای بررسی ترافیک مصرفی اینترنت گزینه دوم انتخاب گردد.

چنانچه می خواهید علاوه بر ترافیک مصرفی اینترنت، ترافیک شبکه داخلی خود را نیز مشاهده نمایید گزینه اول را انتخاب نمایید.

مراحل نصب dumeter

مراحل نصب dumeter

در این مرحله می توانید برای مصرف ماهانه خود برحسب یکی از واحدهای موجود در لیست سقف تعیین کنید تا در هنگام رسیدن به این حد به شما Alarm دهد.

مراحل نصب dumeterمراحل نصب dumeter

در هنگام نمایش پیغام زیر با انتخاب گزینه Yes در Toolbar سیستم (شکل ۱۲) مقادیر ترافیک مصرفی در DU Meter قابل مشاهده است.

مراحل نصب dumeterمراحل نصب dumeter

مراحل نصب dumeter

مشاهده ترافیک لحظه ای در نرم افزار DU meter

نرم افزار DU meter  یک نرم افزار بسیار کاربردی است که برای مانیتور کردن ترافیک اینترنت و یا یک شبکه محلی به کار می رود. همان طور که خود نیز می دانید این نرم افزار، متوسط مقدار داده ارسال و دریافت شده در شبکه را در دوره زمانی که شما مشخص می کنید نشان می دهد این کار توسط پنجره کوچکی که پس از نصب نرم افزار در قسمت Task Bar  ویندوز ظاهر می گردد امکان پذیر است .

مراحل نصب dumeter

برای تعیین زمان این متوسط گیری، کافی است که بر روی صفحه کوچک DU meter در قسمت Taskbar ویندوز راست کلیک نموده و گزینه Option را انتخاب و در بخش Traffic Monitor Graph میزان دوره متوسط گیری را تنظیم نمایید.

مراحل نصب dumeter

مراحل نصب dumeter

همچنین شما می توانید مشاهده دقیقتری را با پنجره گرافیکی آن داشته باشید. برای باز کردن این پنجره کافی است که بر روی صفحه کوچک DU Meter در قسمت Taskbar ویندوز راست کلیک و گزینه Show DU Meter Window را انتخاب نمایید تا صفحه ی زیر برای شما باز شود .

مراحل نصب dumeter

این صفحه گرافی برای شما نمایش می دهد که دریافت و ارسال داده در اینترنت و نوسانات آن را در هر لحظه به شما نشان می دهد.

تنظیمات برای مانیتور ترافیک در Du Meter

در ابتدا باید تنظیمات این نرم افزار انجام شود برای این کار کافی است که بر روی صفحه کوچک DU Meter  در قسمت Taskbar  ویندوز راست کلیک و گزینه Option  را انتخاب نمایید .

مراحل نصب dumeter

در بخش General می توانید تنظیمات شروع دوره و کوچکترین واحد برای محاسبه را مشاهده کرده و آن را تغییر دهید.

مراحل نصب dumeter

سپس درقسمت Filter by Network Adapter می توانید Interface مورد نظر خود را مشخص نمایید (می توانید تیک هر کدام از کارت شبکه ها را که نیاز به مانیتور آن ها ندارید ، بردارید )

مراحل نصب dumeter

همچنین می توان هشدار آن را زمانی که ترافیک از یک مقدارمشخص بیشتر می شود فعال نماییم این موضوع برای کاربرانی که متوجه اتمام ترافیک خود نیستند می تواند مفید باشد این کار را می توان بر اساس هزینه نیز انجام داد و نحوه اطلاع رسانی را نیز می توانید در همین بخش مشخص نمایید .

مراحل نصب dumeter

هم چنین می توانید امکانی را در این نرم افزار فراهم سازید که در هنگامی که نیازمند ارسال Alarm ی به سمت شما است این کار را از طریق ایمیل نیز انجام دهد.

برای این کار می توانید تنظیمات Email خود را در این قسمت وارد کرده و پورت ۲۵ آن را به ۵۸۷ تغییر دهید.

مراحل نصب dumeter

پس از انجام تنظیمات گزینه OK را انتخاب نمایید.

مشاهده گزارشات در نرم افزار DU Meter

برای مشاهده گزارشات گرفته شده در این نرم افزار بر روی پنجره DUMeter راست کلیک و این بار گزینهTotal and report  را انتخاب نمایید .

مراحل نصب dumeter

در پنجره باز شده اطلاعات کامل مربوط به نرم افزار را به صورت کامل و به تفیک می توان مشاهده نمود. در پنجره اول اطلاعات همان روز و در پنجره سوم می توانید چارت آن را به صورت ساعتی مشاهده نمایید.

ز ۱۲ شب تا ساعتی که اکنون در آن هستیم

مربوط به ۲۴ ساعت قبل

این اطلاعات به صورت ساعتی است در حال حاضر ساعت سیستم ۱۱:۴۶ می باشد.

مراحل نصب dumeter

در قسمت Total می توانید اطلاعات ماهانه و هفتگی را از زمانی که کانتر آن را فعال کرده اید مشاهده نمایید. همان طور که در شکل مشاهده می کنید در این قسمت می توانید کانتر را صفر نمایید. به عنوان مثالکاربران از شروع دوره خود می توانند کانتر این قسمت را صفر کنند تا مقدار استفاده هر دوره را داشته باشند .

در هر زمان این گزینه انتخاب شود ترافیک از همان تاریخ صفر می شود.

مراحل نصب dumeter

در قسمت بعد (Traffic volume chart)می توانید چارت استفاده از اینترنت را به صورت گراف مشاهده نمایید و زمان نشان دادن آن را نیز انتخاب نمایید .

مراحل نصب dumeter

در قسمتهای بعد نیز می توانید استفاده از ترافیک را در (ساعتها ،ماهها ، هفته ها و یا روزهای جداگانه) مشاهده نمایید.

مراحل نصب dumeter مراحل نصب dumeter مراحل نصب dumeter مراحل نصب dumeter

در قسمت بعد می توانید یک فایل را مشخص نمایید تا گزارشات با دوره هایی که شما مشخص می کنید در آن فایل ذخیره گردد.

همان طور که مشاهده می کنید این گزارشات به صورت پیشفرض در محل داده های نرم افزار ذخیره می گردد.

مراحل نصب dumeter

ودر آخر نیز می توانید با انتخاب زمان آمار گیری، ذخیره سازی مجزایی از آمار مورد نظر خود داشته باشید.

حتی در این قسمت می توانید نوع فایلی که ذخیره سازی در آن صورت می گیرد را نیز تعیین کنید.

مراحل نصب dumeter مراحل نصب dumeter

مشاهده Application هایی که در حال استفاده از اینترنت می باشند با کمک نرم افزار DUMeter

قابلیت آمار گیری دیگری که این نرم افزار مونیتورینگ دارد و می تواند بسیاری از مشکلات کاربران را با آن رفع کرد قابلیت نشان دادن Application  هایی است که در حال حاضر از اینترنت(و البته به صورت کلی از شبکه) استفاده می کنند.

برای استفاده از این قابلیت کافی است بر رویصفحه کوچک DUMeter  در قسمت Taskbar  ویندوز راست کلیک نمایید و گزینه View network connection  را انتخاب نمایید.

مراحل نصب dumeter

در صفحه باز شده شما سه سربرگ مشاهده می کنید.در سربرگ اول Open TCPConnection برنامه هایی که در حال حاضر از اینترنت استفاده می کنند و وضعیت و پورت آنها نشان داده می شود.

مراحل نصب dumeter

در سربرگ دوم Listing UDP and TCP Portsتمامی برنامه هایی که یک پورت چه برای TCP و چه برای UDP را برای خود رزرو کرده اند نشان داده می شود.

مراحل نصب dumeter

در سربرگ سومOption نیز می توانید تنظیمات مورد نظر که مربوط به نمایش پورت ها ،آدرس ها و دوره تازه سازی برنامه های استفاده کننده از اینترنت می باشد را تنظیم نمایید.

مراحل نصب dumeter

در آخر نیز لازم به ذکر است که کارایی این نرم افزار به همین جا محدود نمی شود و این نرم افزار تقریبا تمامی نیازهای آمار گیری یک کاربر خانگی و حتی نیازهای یک شبکه محلی را می تواند تامین نماید .

منبع: سایت شاتل shatel.ir

DU.Meter.7.22.Build.4764

توضیحات :

 • بعد از نصب نرم افزار رو اجرا نکنید.
 • فایل Patch رو در مسیر نصب نرم افزار قرار داده و اجرا کنید.
 • حجم برنامه:  ۶.۳ مگابایت
 • نسخه: V۷.۲۲.Build.4764

    

کل بازدید305 نفر, 3 نفر امروز

  

لینکهای حامیان ما

ارسال نظر

 • کنترل پنل سنتورا

  چگونه باید گواهینامه SSL را در 4 مرحله ساده به روی Sentora نصب کنیم

  by در مهر ۱۸, ۱۳۹۶ - 0 نظرات

  Spread the love کنترل پنل Sentora مخصوص مدیریت میزبانی وب به روی سیستم عامل های مختلف لینوکس و ویندوز  است. شروع مرحله سرور: Ubuntu 14.04 LTS runain Apache همچنین ممکن است علاقه مند به نصب OpenSSL در Sentora CP باشید در ابتدا بنده در این پست از خودم سلب مسئولیت می کنم و صرفاً تجربیاتم […]

 • آنتی ویروس nod32 مخصوص سرور

  نسخه تجاری NOD32 Antivirus

  by در مهر ۱۸, ۱۳۹۶ - 0 نظرات

  Spread the love  نسخه تجاری ( بیزینس ) نرم افزار NOD32 Antivirus قابل نصب بر روی ویندوزهای سرور – به روز شده تا ۳ خرداد ۱۳۹۶ نسل جدیدی از نرم افزارهای امنیتی شرکت ESET که در واقع می توان گفت نسخه تغییر نام یافته ویرایش Business برنامه  NOD32 Antivirus می باشد را به شما معرفی […]

 • آی پی چیست

  IP چیست؟

  by در مهر ۱۶, ۱۳۹۶ - 0 نظرات

  Spread the loveInternet Protocol یا به عبارتی کوتاه تر IP، یکی از چند پروتکل و یا مجموعه قوانینی است که امروزه در سراسر جهان برای ارتباط با دیگران در شبکه جهانی اینترنت استفاده می شود که البته از مهم ترین این پروتکل ها نیز می باشد. این قرارداد (پروتکل) بنیادی ترین قرارداد شکل دهنده اینترنت […]

 • آگهی و تبلیغات

  by در تیر ۱۹, ۱۳۹۶ - 0 نظرات

  Spread the loveبه سایت آگهی و تبلیغات وبمستران ایران خوش آمدید. این سایت در حال راه اندازی است. از این پس می توانید آگهی و تبلیغات خود را در سایت لینک هاست ارائه دهید.

 • VMware Workstation 14

  نرم افزار مجازی سازی -VMWARE Workstation Pro 14 Linux -Win-version

  by در مهر ۱۷, ۱۳۹۶ - 0 نظرات

  Spread the love شاید بارها برای شما پیش آمده باشد که بخواهید در کامپیوتر خود برنامه یا تنظیمات جدیدی را بدون این که از عوارض مخرب آن خبر داشته باشید امتحان کنید ولی به خاطر اهمیت داده های خود حاضر به انجام این کار نشده اید. یا برنامه ای که تحت شبکه نوشته اید بدون […]